Ознака: настрадаа јаболката

Вести Македонија

Град ги уништи јаболката во Преспа

Денес на пладне силно невреме проследено со град  ја зафати Преспа. Најпогодени од невремето се селата Јанковец и Избишта. Според земјоделците, градот нанел голема штета на јаболката, чија берба е […]