Ознака: Новак Ѓоковик

Останати спортови

„ЛЕСНО Е ДА СЕ БИДЕ ПРВ КОГА ФЕДЕРЕР ГО НЕМА“: Нов удар за Ѓоковиќ, повеќе арогантен и груб!

Официјалната веб-страница на АТП организацијата немаше идеја што ќе се случи кога тие објавија податоци за најдобрите играчи во последните две децении.  Имено, АТП одлучи да ја покаже доминацијата на […]

Останати спортови

Новак Ѓоковиќ со голем респект кон сестрите Серена и Венус Вилијамс

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ рече дека многу ги респектира сестрите Серена и Венус Вилијамс поради начинот на кој ги играат меѓусебните дуели. Американките денес на УС Опен ќе имаат дуел […]

Сцена

Ограбен Ѓоковиќ

Од магацинот на ресторанот „Новак1“, кој е сопственик Срѓан Ѓоковиќ украдени се 110 столчиња. Како што пишува српски ало, денеска работниците кои работат во близина на тој простор забележале дека […]