Ознака: Новак Џоковиќ

Останати спортови

Во третото коло на Австралија опен: Федерер против Ноле или Мареј!

Преостануваат уште четири дена до почетокот на првиот гранслем-турнир сезонава, Австралија опен, а веќе се познати носителите.Како прв носител првпат во својата кариера ќе биде Енди Мареј, втор е Новак […]

Останати спортови

Ѓоковиќ и Серена Вилијамс најдобри во изборот на ИТФ

Меѓународната тениска федерација (ИТФ) ги прогласи Србинот Новак Ѓоковиќ и Американката Серена Вилијамс за најдобри играчи за изминатата година. Новак Ѓоковиќ, првиот тенисер на светската ранг-листа, оваа награда ја доби […]