Ознака: новак

Сцена

Новак и Јелена се РАЗВЕДУВААТ?

Досега се веруваше дека Ноле и Јелена имаат совршен брак. Парот во 2014 година го доби и синот Стефан.Италијанскиот весник „Газета“ објави сензационална вест дека најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ […]

Сцена

Ноле и Јелена се ПРЕСРЕЌНИ родители: Прв пат објавија слика од малиот Стефан!

Еден од најпознатите парови на светот, Јелена и Новак Ѓоковиќ, во октомври 2014, станаа горди родители на синот Стефан.Од тогаш, тие вешто кријат како изгледа нивниот прв син, но Јелена […]

Останати спортови

Повредата на Ѓоковиќ не е сериозна

Повредата на Новак Ѓоковиќ не е сериозна, во прашање е само нагмечување на зглобот, стои во соопштението на интернет страница на најдобриот светски тенисер. „Новак Ѓоковиќ во вторникот ги изврши […]

Останати спортови

ITF ги прогласи Новак и Серена за најдобри во 2012

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ и Американката Серена Вилијамс се прогласени за шампиони на Меѓународната тениска федерација (ITF) за 2012 година. Ѓоковиќ во изборот го победи Британецот Енди Мари, благодарение […]