Ознака: новогодишна декорација

Занимливости

Генијалните оброци на самохрана мајка на две деца го маѓепсаа Инстаграм: Овие креативни јадења сигурно не сте ги виделе!

Една мајка дошла до прекрасна идеја како на своите наследници да им го подобри расположението, па нејзините оброци станаа хит на интернет. Самохраната мајка Џејн Хилперт (47) од Велика Британија […]

Занимливости

Што значат боите на лампионите на новогодишната елка

Секоја година пред Нова година многумина од нас китат елка. Постојат две верувања за тоа како настанало китењето на елка. Според првото, свети Бонифације спасил живот на дете кое паганите […]