Ознака: новоинфицирани

Свет

Забрзување на коронавирусот во Аргентина: Надмина еден милион со бројот на заразени и се рангира на петтото место во светот

Аргентина ја премина бројката од еден милион заразени со вирусот во понеделникот. Ова ја направи петта земја во светот според бројот на заразени со оваа болест.  Аргентина ја надмина оваа […]