Ознака: ОЛИВЕРА НАКОВСКА-БИКОВА

Вести

Ново финале за Оливера Наковска- Бикова во Рио

На Параолимписките игри во Рио де Женеиро, македонската натпреварувачка во стрелаштво Оливера Наковска- Бикова успеа да се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол 50 метри. Таа со 528 кругови […]

Останати спортови

Оливера Наковска-Бикова се пласираше во финалето на Параолимписките игри во Рио

Македонската претставничка на Параолимписките игри во Рио, Оливера Наковска – Бикова успешно ги мина квалификациите и се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол 10 метри.Во конкуренција на 19 натпреварувачки […]

Останати спортови

Агенцијата за млади и спорт им посака успех на параолимпијците

Оливера Наковска-Бикова и Ванчо Каранфилов се македонските претставници на претстојните параолимписки игри во Рио. Тие, денес, заедно со тренерот Бранислав Јовановски и другите сопатници за Рио го најавија учеството на […]