Ознака: ПАРАОЛИМПИЈАДА

Вести

Ново финале за Оливера Наковска- Бикова во Рио

На Параолимписките игри во Рио де Женеиро, македонската натпреварувачка во стрелаштво Оливера Наковска- Бикова успеа да се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол 50 метри. Таа со 528 кругови […]

Останати спортови

Оливера Наковска-Бикова се пласираше во финалето на Параолимписките игри во Рио

Македонската претставничка на Параолимписките игри во Рио, Оливера Наковска – Бикова успешно ги мина квалификациите и се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол 10 метри.Во конкуренција на 19 натпреварувачки […]