Ознака: плата

Сцена

Луна во „Задруга 3“ заработува астрономски, во кавга излезе сумата (видео)

Луна во „Задруга 3“ заработува астрономски, во кавга излезе сумата (видео) Малку е сево ова комично но за жал Балкан гледа и следи вакви глупости… Луна ќе добие за овие […]

Вести

Дали администрацијата ќе зема 14.500 денари плата ќе се знае утре

Владата многу брзо, најверојатно на утрешната седница ќе донесе дел од мерките за помош на вработените во приватниот и во јавниот сектор, изјави министерот за информатичко општество и администрација Дамјан […]

Издвојуваме

Народот смета дека треба да се преполоват платите на пратениците и министрите!!

Народот смета дека треба да се преполоват платите на пратениците и министрите!! Ова е резултат од онлајн анкетата на ПУЛС24 која што ја спроведовме во последните 24 часа. Ве прашавме: ПУЛС24 […]

Вести

Зошто Шврговски земал по 4.000 евра како адвокат на Дрисла? Обелоденети огромни хонорари…

Вработениот во Дрисла, кој живеe во Австралија, а примал плата со месеци е кумашин на поранешниот јавен обвинител Љупчо Шврговски. Некако се поврзани чудно работите? Според извори од Дрисла, вработените […]

Избор на уредникот

Еве колку ќе изнесува K15 оваа година

Приватниот сектор до крајот на оваа година на своите вработени треба да им исплати регрес за годишен одмор попознат како К-15. Според податоците за движењето на нето/бруто платата по вработен, […]

Занимливости

Плата од 8.000 до 10.000 евра: Австралија повторно бара работници

Австралија повторно станува ветена земја за жителите на Балканот, посебно за оние кои во своите раце имаат инженерска или диплома од областа на медицината, бидејќи врз основа на списоците објавени […]

Балкан

Кој има најголема плата во регионов? Земаме два пати помалку

Во регионот најголема плата земаат Хрватите, а Македонците немаат многу со што да се пофалат. Радио Слободна Европа прави анализа на платите, според која, на прво место е Хрватска со […]