Ознака: платформа

Uncategorized

Не работи сеуште Платформата за онлајн настава

И денеска поради големиот број на вклучени наеднаш, Националната платформа за онлајн настава има проблеми. Два дена пред почетокот на учебната година, не може да се вклучите на платформата. Владата […]

Вести

Единствената национална платформа за онлајн учење ќе биде достапна за корисниците

Министерството за образование и наука ја лансираше единствената национална платформа за онлајн настава. Веќе се испратени од МОН насоките до сите училиштата, кои задолжително треба да ги достават лозинките до […]

Вести

Платформата основен услов за новата тиранска влада во Македонија

Зар прин­ци­пи­те за ко­а­ли­ци­ра­ње не беа до­го­во­ре­ни пред под­др­шка­та на „си­те без ВМРО-ДПМНЕ“? Тие прин­ци­пи, и по­крај га­ран­ци­и­те, ги по­кри­ва­ат и до­го­во­ре­но­то екс­прес­но во­ве­ду­ва­ње дво­ја­зич­ност ме­ѓу За­ев и Се­ла, ка­ко […]

Вести

Дамовски: Нè лажат дека нема платформа, а таа денеска ја видовме во Собранието

Борис Дамовски еден од главните организатори на граѓанската иницијатива напомена дека единствениот начин да се реши оваа состојба се граѓаните со нивното присуство на улицата.-Со нашето присуство го чекориме единствениот […]

Политички партии

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение бара СДСМ јавно и јасно да се откаже од тиранската платформа и елементите во неа кои, како што се наведува, ќе ја редефинираат Република Македонија, која […]

Вести

Владиката Агатангел: Тиранската платформа, со избрани лицемерни зборови, му предлага на македонскиот народ самоуништување

На некои од македонската јавност, а посебно на некои интелектуалци и јавни личности, и по 25 години независност и демократија с` уште не им е јасно дека секој жител, односно […]

Вести

Петир: Бараме да се отфрли „Тиранската платформа

Европратеничката Маријана Петир, која претседава со групата на пријатели на Македонија во Европскиот парламент, изрази загриженост за политичката состојба во Македонија и за прифаќањето на „Тиранската платформа“ од страна на […]

Вести

Иванов контра туѓата платформа и потпалувачките изјави

Претседателот Ѓорге Иванов во дипломатска офанзива. Преку писмо до членовите на Европскиот совет, претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, до Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и до американскиот и турскиот претседател, Доналд Трамп […]

Вести

Тодоров: Доколку СДСМ не ја прифати Платформата, ние ќе ги поддржиме како малцинска влада со своите 51 пратеник

ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да му даде поддршка на СДСМ, со своите 51 пратеник да формира влада, доколку СДСМ не ја прифати платформата, ова денеска во гостувањето во Дневникот на Сител […]

Вести

Основачите на ВМРО ДПМНЕ бараат Заев да се откаже од платформата

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ бараат лидерот на СДСМ Зоран Заев да се откаже од платформата на албанските политички партии.Ги повикаа сите патриоти во земјава но и во дијаспората да се приклучат […]

Вести

Професори, интелектуалци, аналитичари и граѓани: Државничка одлука на Иванов во согласност со Уставот, против туѓи платформи

Вистински чувар на суверенитетот, унитарноста и идентитетот на државата. Со ваков претседател ќе ги оствариме сите цели ќе ја сочуваме татковината. Ова е ставот на експертите, интелектуалците и граѓаните во […]

Вести

Медиумски идеолози покажуваат дека платформата е ралност

Иако сдсмовските медиуми, но и дел од Албанците се обидуваат да ја протнат албанската платформа на мала врата, сепак низа изјави на самите албански политичари, како и лидерот на СДСМ […]