Ознака: пораз

Избор на уредникот Издвојуваме

Зрната отидоа во амбарот на Апасиев! Лидерот на Левица го помина Мицкоски во рејтингот

Политичката незрелост, немањето став и катастрофалните грешки на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, освен со континуираните изборни порази, резултираа и со скандалозен рејтинг според кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за прв […]

Издвојуваме Колумни

Никола Тодоров за Дојче Веле: Падна владата… за малку!

Се силат пред огледало за да ја сокријат немоќта, безидејноста и брзоплетоста, па збунети, извикувајќи да живее Заев, сфаќаат дека ни на тоа веќе никој од присутните не им реагира. […]

Издвојуваме Интервјуа

Игор Есмеров: Ако не си оди Мицковски со сигурност следи пораз на локалните избори

Игор Есмеров: Ако не си оди Мицковски со сигурност следи пораз на локалните избори Есмеров: Мицкоски да не дозволи биде запишан во историјата како недемократ и последен Претседател на ВМРО […]

Издвојуваме

Весна Дамчевска Илиевска: Вождот си назначува претседатели на комитети без процедура и само ако го величаат

Гледам пак по трет пат го назначиле за претседател на ОК Бутел, актуелниот пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Се прашувам дали е демократски без никакви процедури, дали е чесно да продолжи […]

Вести

Иницијатива за Конгрес: ВМРО загуби во Струмица, потребна е смена на Мицковски

Зоран Заев кој беше критикуван дека го сменил името, дека дозволил двојазичност или дека склучил штетен договор со Бугарија, повторно ќе ја води владата, изјави Десанка Илиевска, Член на ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Му откажа навигацијата на Мицковски велат иницијаторите за смена во ВМРО

Најпрвин го поздравуваме потегот што Христијан Мицкоски, реши да го прекине молкот и неговото исчезнување и криење од јавноста. Жалиме што денес, после исполнувањето на вториот услов за оставка – […]

Вести Интервјуа Политички партии

Латиновски: Само Мицкоски верува дека победил на изборите

Латиновски: Само Мицкоски верува дека победил на изборите Латиновски имаше интервју за СЛОБОДЕН ПЕЧАТ поврзано со повиците за Конгрес и смена на Мицковски По поразот на парламентарните избори, лидерот на […]

Вести

Никола Попоски: Не умирај магаре до зелена трева, на рати

Никола Попоски на својот фејсбук профил денеска објави колумна, која првично е објавена на порталот МКД.МК. Повеќе медиуми ја пренесоа интегрално: Никола Попоски: Не умирај магаре до зелена трева, на […]