Ознака: Првенство

Меѓународен фудбал

Почетокот на Европското првенство означен со триумф на Франција над Романија

Домаќинот на петнаесетото Европско првенство стигна до триумф на почетокот на шампионатот, благодарение на феноменалниот гол на Димитри Паје во последните минути од премиерниот натпревар против репрезентацијата на Романија.Репрезентацијата на […]