Ознака: природен препарат

Живот

ОВАА СМЕСА ќе ја препороди вашата коса, дури и ако е фарбана

Не само што е висококвалитетна смесата, туку остава и трајни ефекти за косата.Одговара за сите типови на коса, спречува опаѓање на косата и поттикнува брз раст. Ако сакате да ја […]

Живот

НАЈДОБАР ДО СЕГА: БАЛСАМ за раст и сјај на КОСАТА кој познатите фризери ги остави без зборови

Ова е еден од најдобрите природни лекови кој ќе помогне за раст на косата.Косата бара многу внимание, а некои жени и девојки имаат коса која многу бавно расте. Постојат многу […]

Живот

Овој одличен рецепт ќе ви ги отстрани БРЧКИТЕ НА ВРАТОТ и околу ОЧИТЕ за само 7 дена

Многу жени трошат брдо пари за разни козметички препарати, кои обично не се толку ефикасни, а во својата кујна имаар совршен серум против брчки.Рецепт: Излупете едно чешне лук и добро […]

Живот

Видео: Еве како сосема природно да ја осветлите косата без употреба на хемиски избелувачи

Бројни студии предупредиja на негативните ефекти од редовната употреба на бојата за коса, која може да предизвика бројни здравствени проблеми, вклучувајќи и зголемен ризик од рак.Имено, бојата за коса е […]