Ознака: проблеми

Македонија

Поставете го албанското знаме каде сакате, нема да имате проблеми, порача Османи

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции го оправдува чекорот на играорците од Косово кои поставија албанско знаме на Самоиловата тврдина во Охрид за што беа парично казнати. Според Османи албанското знаме може […]

Живот

Овие зборови треба да ги изговорите кога се соочувате со животни проблеми

Животот ни носи и среќа и несреќа, а кога ќе ни се случи да не видиме излез од проблемите, можеме да повикаме енергија поголема од нашата. Докторот Мајкл Бернард Беквит, […]

Љубов и секс

Ова се најчестите проблеми на милиони парови!

Љубов, топлина и разбирање се основните компоненти за здрава емотивна врска. Многу време поминува додека да ја најдете вистинската личност, а кога конечно ќе ја пронајдете, сакате љубовта да трае […]

Живот

Љубовни проблеми кои не треба да ги решавате преку пораки

Некогаш решавањето на проблеми преку пораки, наместо во живо ни изгледа многу полесно. Но, ако гледате долгорочно, разговорот во четири очи е многу поефективна и подобра опција. Ова се некои […]

Живот

10 проблеми на жените кои мажите никогаш нема да ги разберат!

Секоја жена посакува да има прекрасна коса како оние на холивудските ѕвезди, но тоа е речиси невозможно да се постигне.Долгата и здрава коса може секогаш да изгледа привлечно. Од едно […]

Вести

Земјоделците во очај и проблеми, а министерот Николовски од СДСМ на гозба и музика на увце

Се врати ароганцијата на СДСМ. Министерот за земјоделство на СДСМ, Љупчо Николовски вечерва е на гозба во ексклузивниот ресторан „Попова Кула“.Николовски на својот Фејсбук профил објави фотографија од гозбата, додека […]

Хороскоп

ДВЕ ГОЛЕМИ ПОМРАЧУВАЊА: Еве кои 3 хороскопски знаци во февруари ќе се соочат со проблеми

Февруари е месец со голем потенцијал, кои можат да не поврзат од една екстремна ситуација до друга. Многу од нас ќе се чувствуваат како на рингишпил.Се што можеме е да […]

Живот

Не го прашувајте детето секој ден што има за домашна задача

Според семејниот психолог и автор на голем број книги, д-р. Кевин Леман, детето нема да биде поуспешно, посамостојно и поорганизирано ако нонстоп го прашувате дали има домашна задача, како си поминало […]

Сцена

Шабан Шаулиќ во проблеми со полицијата поради Цуца

Српскиот пејач Шабан Шаулиќ  крие кому   го  давал автомобилот  да го вози минатата година, па поради  тоа наводно   чека судење во  прекршочниот суд во  Белград. Според сознанијата, камерите го снимиле моментот […]

Хороскоп

Ноември ќе донесе проблеми за овие хороскопски знаци!

Овој месец ќе биде прилично возбудлив, исполнет со стапици и ризици за овие два хороскопски знаци.Овен Ноември е месец на длабоки промени, а астралните влијанија ќе бидат најинтензивни во подрачјето […]