Ознака: продажба

Занимливости

Се продава добро сочувано „Бентли“ – претходна сопственичка била кралицата Елизабета

Во салонот за автомобили „Брамли мотор кар“, близу Гилдфорд се продава зелен „Барнато Бентли Мулсан“. Одлично сочуван, со мината мала километража, а претходната сопственичка била – кралицата на Велика Британија, […]

Вести

Пад на продажбата на возилата на „Фолксваген“ за 15,2 отсто во 2020 година

Продажбата на автомобили на германската компанија „Фолксваген“ опадна за 15,2 отсто во 2020 година, на светско ниво. Главна причина за тоа е пандемијата на коронавирусот. Компанијата соопшти дека продажбата значително […]

Занимливости

Се продава Мерцедесот на Елвис Присли од 1969. , каков што имал и Тито

Престижната лимузина одбележа три децении, произведувана е од 1963 до 1981 година, а во тој период биле произведени само 2.677 примероци. Повеќето се стандардни седани, од кои се произведени над […]

Автомобилизам

Кој продаде најмногу електрични автомобили во Европа во 2020 година?

Продажбата на нови автомобили ширум светот значително опадна како последица на пандемијата која ги забави стопанствата ширум светот, а Европа не е исклучок. Сепак, проджбата не замре целосно, а продолжи […]

Занимливости

За време на коронавирус, го продавала мајчиното млеко – Нема да ви се верува колку пари заработила

Млада мајка од Флорида, Џули Денис, која има две деца, одлучила во време на коронавирусот и финансиската криза да го продава сопственото млеко, со кое доела сурогат бебе, а досега […]

Вести

Поштата на продажба – се бара или партнер или нов газда

На изложба во Њујорк, во урнатини и остатоци од пожар дома. Централата на, по ново, Поштата на Република Северна Македонија, одзади е со скршени стакла и нереновирана по големиот пожар […]

Технологија

Започнува продажбата на Huawei Watch GT 2 Pro на македонскиот пазар

Започнува продажбата на новиот паметен часовник Huawei Watch GT 2 Pro, кој доаѓа со врвен дизајн, издржливи и ергономски материјали, над 100 режими на тренинг и вежби, уште попрецизно известување […]

Занимливости

Необична атракција во Истанбул: Иранец продавал лубеници од багажникот на неговото Ламборџини

Пред автомобилите да станат вообичаен дел од 20-от век, уличните продавачи овошјето и зеленчукот го продаваат од шарени автомобили кои ги влечеле коњи. Тоа било повеќе од вообичаена слика во […]