Ознака: продажба

Сцена

Имотот на Мајкл Џексон повторно на продажба, цената пониска за 100 милиони долари

Имотот на починатиот американски пејач Мајкл Џексон „Неверленд ранч“ во Калифорнија третпат е на продажба по цена од 31 милиони долари, што е за околу 100 милиони помалку од цената […]

Сцена

Ја продава невиноста за 2,3 милиони евра: „Сакам мајка ми да ја направам горда“

Манекенка ја понудила својата невиност на аукција, а најголемата понуда наводно била околу 2,3 милиони евра за тоа искуство. Се верува дека јапонски политичар понудил најмногу пари на аукцијата за […]

Занимливости

Ја продава венчаницата за да собере пари за развод: „Фустанот е подолг од мојот брак“

Бесна жена насмеала многумина со својот урнебесен оглас. На Фејсбук Маркетплејс штотуку се одвила вистинска љубовна драма. Имено, анонимна жена од Манчестер одлучила на малку необичен начин да собере пари […]

Занимливости

Секоја година 30 до 35 милиони вистински божикни дрва се продаваат само во САД

Секоја година, 30-35 милиони вистински божикни дрва се продаваат само во САД. Има 21.000 одгледувачи на божикни дрва во САД, и дрвата обично растат 15 години пред да бидат продадени. […]

Регион

Грците продаваат остров кој е вистинска туристичка дестинација: Прекрасните заливи со кристално чиста вода можат да бидат само ваши, доколку ја платите оваа цена

Островот Келифос, познат и како Островот на желките е еднa од главните туристички атракции којa се наоѓа во близина на Неа Мармарас во Грција, а истата се продава за неверојатни […]

Сцена

Боксер го продава шампионскиот појас за да му купи подарок на синот за Божиќ

Британскиот боксер Рони Кларк го изложи на продажба на eBay, шампионски појас. Тој претходно го освоил европскиот шампионски појас во верзијата ИБФ – втора полулесна категорија. Почетната цена на појасот […]

Технологија

Проверете ги своите Фејсбук профили, лозинки се продаваат за 200 денари

Лозинки за Фејсбук се појавија во продажба на „црниот веб пазар“ по цена од само 3,90 долари, додека лозинките за и-мејлови се продаваат по 2,70 долари, покажуваат извештаите по објавата […]

Мода

Се продава модната куќа „Версаче“

Италијанскиот весник „Кориере дела сера“ објави денеска дека ќе се продава модната куќа Версаче, а најверојатно објавата ќе биде утре. Повикувајќи се на неименувани извори, весникот тврди дека Донатела Версаче, […]

Занимливости

Куќата во која е роден Хари Потер никој не ја сака- година дена се продава

Куќата во која е роден волшебникот Хари Потер и понатаму е на продажба една година откако е објавен огласот. Куќата од 14 век во областа на Лавенхам е на продажба […]

Занимливости

Студентка ја продава својата невиност, а покрај парите бара уште само една работа

Девојка од Бразил се надева дека ќе заработи милион долари од продажбата на својата невиност на интернет и покрај тоа што е многу срамежлива и никогаш не била на состанок […]