Ознака: пророштво

Контроверзни фајлови

Нострадамус: Македонија ќе има клучна улога во новата војна!

Според Нострадамус, територијата на Македонија ќе има клучна улога во новата последна „трета светска војна”, која нема да се случи доколку надвладее разумот,затоа што “судбината на човекот не е во […]

Занимливости

Неверојатни предвидувања на Баба Ванѓа – Еве што не очекува во 2019 година!

Слепата пророчица, која го превиде Брегзит, нападот на Кулите близначки и создавањето на ИСИС, предвидела и неколку настани кои би требало да се одиграат во 2019 година. Баба Ванѓа уште […]

Контроверзни фајлови

Пророштво од кое мрзне крвта: Доаѓа голема војна, но еден народ ќе ги надмине пречките!

Во пророштвото кое датира од 17 век, чиј автор е непознат германски свештеник, се спомнува дека една земја на југот од Европа ќе биде многу важна. Пророштвото е објавено во […]

Занимливости

Сите го чекаат утрешниот ден 20-ти јануари, поради пророштвото на Баба Ванѓа!

Слепата пророчица Баба Ванѓа заради едно од нејзините предвидување дека „Барак Обама ќе биде последниот американски претседател” денес е главна тема во голем број странски медиуми. Daily Mail исто така […]

Занимливости

Мрачно пророштво: Го предвидела убиството на рускиот амбасадор во Турција, а она што следува ја смрзнува крвта во вените!

Хрватската гатачка Вера Чудина пред годиа дена ги најавила настаните кои  се случија во Турција, како и  оние во  Америка кои  се случуваа во  изминатите месеци.Чудина тогаш  открила  дека нема […]

Контроверзни фајлови

Баба Ванѓа го кажа своето: На Европа ѝ остануваат уште 37 дена!

Пророчицата баба Ванѓа, која почина пред 20 години, предвиде дека „Европа каква што ние ја знаеме нема да постои по 2016 година“. Многумина во „Брегзит“ го гледаат остварувањето на нејзиното […]

Контроверзни фајлови

Баба Ванѓа предвиде дека Обама ќе биде последниот американски претседател: Грешка или нешто ќе се случи?

По победата на Доналд Трамп на изборите во САД, светските медиуми го пренесоа пророштвото на Баба Ванѓа дека Барак Обама ќе биде последниот претседател на САД.Таа го предвидела нападот на […]

Контроверзни фајлови

Пророштво за кое се зборува во регионот: На чело на светот доаѓа црвенокос човек и тогаш…

Со молсаквична брзина се пренесе веста дека Доналд Трамп е нов претседател на САД, а уште побрзо пристигна веста дека српски пророк го предвидел тоа.Пророштвото на Митар Тарабиќ стана главна […]

Контроверзни фајлови

Страшно пророштво на Ванѓа за последниот американски претседател

Барак Обама е на пат да стане последниот претседател на САД, како што гласи пророштвото на Баба Ванѓа. Причината е можното испаѓање на Хилари Клинтон од изборната трка поради нејзиното […]

Контроверзни фајлови

Драматични пророштва на Нострадамус за 2016 година!

Големиот француски пророк Мишел де Нострадам, попознат како Нострадамус, предвидел многу работи за кои се верува дека ќе се случат еден ден.Се смета дека тој го предвидел стапнувањето на Месечината, […]

Занимливости

ПРОРОШТВОТО ОД КОЕ СЕ ПЛАШАТ СИТЕ: Еве што морате да направите во ПЕТОК, за да се спасите од ХОРОРОТ кој доаѓа

Крајот на светот пристигнува на 29. јули 2016 година, се наведува во многубројни теории на заговор и пророштва. Теротичарите на заговорите се опседнати со крајот на светот и цивилизацијата, но […]

Занимливости

Пророштвото на баба Ванѓа: Мигрантите доаѓаат, а муслиманите…

Дали полека се остваруваат нејзините пророштва?!Пророштвото на баба Ванѓа  денес е многу поморничаво од било кога. Било да верувате во вакви работи или  не, никој не може да ја одрече […]