Ознака: протест

Tweet

Твитер стрип: „Ееее Стево, мрзни сега со овциве по улици“

Вчерашниот протест на СДСМ, освен за блокирање на улиците, служеше и за промоција на можно сценарио за државата доколку оваа партија дојде на власт.На едно место се најдоа главните актери […]

Вести

Народот сврте грб на дволичната политика на Заев

Само 7.000 до 8.000 граѓани се појавија на помпезно најавуваниот и скапо платениот марш на СДСМ/Сорос.Најголемиот дел од нив со полупразни автобуси беа донесени од внатрешноста на држава, а според […]

Вести

Слаба поддршка: Од 12 резервирани автобуси за велешкиот огранок на СДСМ, само 4 тргнаа за Скопје

Велешкиот огранок на СДСМ потфрли во наредбата од централата во Скопје на денешниот протест во главниот град да испрати 12 автобуси со свои поддржувачи.Имено, според информациите до кои дојдовме, резервирани […]

Вести

ФОТО: „Шарените“ го изразија разочарувањето од својата револуција на Твитер

По пораките за бодрење, кои гласеа: „Најголем твитап пред СЈО во 19ч!“, „МноооОоОоооОоогу народ!“, „Овие уште не сфатија дека кога се обидуваат да не заплашат не има највеќе? Ќе горат […]

Вести

СДСМ тера луѓе од други градови да дојдат на протест во Скопје

И покрај изјавата на СДСМ дека нема организиран превоз за демонстранти од други градови, сепак големи колони на автобуси од Куманово и од Велес беа видени на пат кон Скопје.Дури […]

Вести

Хулиганите со жестока провокација кон полицијата

Хулиганите предводени од Зоран Заев и СДСМ вечерва почнаа да ја напаѓаат и навредуваат полицијата. Инцидентот се случи пред Собранието на Република Македонија, односно кај споменикот на Прометеј.Аболираниот криминалец Зоран […]

Вести

Демонстрантите на СДСМ повторно загрозија човечки живот со блокирање на Итната помош

Животот на еден пациент беше доведен во прашање откако возило на Итната помош денеска беше блокирано при протестите на таканaречената „Шарена револуција“.По настанот од пред некој ден каде хулиганите на […]