Ознака: Риби

Хороскоп

Најлошите домаќинки меѓу хороскопските знаци: Лавовите се “диви”, каква црна крпа и чистење!

Постојат два вида жени: оние кои сакаат да бидат домаќинки и да уживаат во кујната, и оние кои не се особено заинтересирани за домашни работи. За нив е многу тешко да […]

Хороскоп

Три хороскопски знаци кои знаат кога ги лaжете!

Постојат три хороскопски знаци кои се тешки, скоро невозможни да се измамат. Причината е развиената интуиција, која ги тера да направат вистинска работа. Затоа, ако имате намера да скриете или […]

Хороскоп

Припадниците на овој хороскопски знак имаат најсилна интуиција

Припадниците на овој хороскопски знак имаат најсилна интуиција Квалитетите како емотивност, емпатија, оптимизам и креативност се врзуваат најмногу со точно еден хороскопски знак. Како што веќе претпоставивте, се работи за […]

Магазин

Хороскоп за 26.10.2019: Близнаците без проблеми, а Рибите полни со позитивна енергија

ОВЕН Работa: Очекувајте добар ден за патување или за почнување на некоја нова работна соработка. Љубов: Ако сте во брак, може ќе имате некои пречки со саканата личност. Пред вас […]

Живот

Претскажуваат ли морските чудовишта ново цунами во Јапонија?

На јапонскиот брег морето исфрлило тело на огромна риба, што предизвикало паника кај локалното население дека тоа би можело да биде претскажување за нова катастрофа. Само минатата седмица морето исфрлило […]