Ознака: родилка

Вести

ГАК со детали за починатата родилка и нејзиното бебе

Родилка и нејзиното бебе вчера попладне починаа на Клиниката за гинекологија. Четириесет годишната трудница К.Ј. од населбата Шуто Оризари, Скопје била примена во приемната амбуланта на ЈЗУ У ГАК-Скопје на […]

Вести

На Клиниката за гинекологија во Скопје се породила родилка позитивна на коронавирус – еве ги деталите

На Клиниката за гинекологија во Скопје се породила родилка позитивна на коронавирус – еве ги деталите Пред два дена на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје се породила пациентка […]

Вести

27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина!

27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина! Попладнето на Клиниката за инфективни болести почина 27 годишната родилката од Куманово. Таа минатата недела предвреме беше породена со машко […]

Вести

Дваесет и седумгодишна жена која е позитивна на коронавирусот вчера се породила на (ГАК) во Скопје

Дваесет и седумгодишна жена која е позитивна на коронавирусот вчера се породила на (ГАК) во Скопје (ГАК) – Гинеколошко-акушерската клиника Бебето е задржано на клиниката бидејќи е предвреме родено, а […]

Македонија

27-годишна родилка почина на ГАК, бебето на интензивна нега (ВИДЕО)

Родилка од Македонска Каменица вчера рано утрото починала на Клиниката за гинекологија. Масивна тромб емболија поради што дошло до попуштање на срцето но и белите дробови најверојатно е причината за […]

Занимливости

Медицинско чудо поради неверство: Жена родила близнаци од различни татковци

Кинеските медиуми известуваат за жена која минатата година родила близнаци, за потоа да се открие дека имаат различни татковци. Овој многу редок случај го потврди анализата на ДНК која воедно […]

Занимливости

Гинеколозите се фатиле за глава кога ја пораѓале Александра – очекувала близнаци, а се случило ова…

23-годишната Александра Кимова дознала дека чека бебе и била пресреќна. Бременоста се одвивала во ред, но на породувањето и докторите се фатиле за глава. Оваа девојка од Чешка и сопругот […]

Балкан

Слаѓана е рекордерка меѓу мајките, роди четири деца тешки 20 килограми

Во породилиштето во Шабац е родено бебе вицешампион во тежина, а 30 годишната мајка Слаѓана Максимовиќ е рекордер во тежина на родени деца. Од најмалиот другар Теодора е тешка повеќе […]

Вести

Непознати таблети ставени во сендвич на родилка на ГАК

Медицинска сестра од Клиника за гинекологија и акушерство вчера вечерта пријавила дека на Клиниката, каде била примена родилка со породилни болки, дошле три машки лица.Лицата биле познаници на родилката кои […]