Ознака: родители

Живот

6 реченици кои секој ден морате да им ги кажувате на вашите деца

Велат дека делата се поважни од зборовите, но во некои ситуации зборовите се сепак посилни од делата, посебно кога се во прашање нашите деца.Во продолжение, погледнете ги 6-те реченици кои […]

Живот

Бебињата кои спијат одвоено од родителите побрзо и полесно заспиваат

Бебињата кои спијат одвоенo од своите родители побрзо потонуваат во сон и потребно им е пократко време за тоа, за разлика од оние кои спијат со своите родители, покажува новото […]

Живот

Тие двајца не се само обичен пар со бебе, еве зошто!

Фернандо Мачадо и Дајан Родригез не се обични родители. Нивната приказна станала главна тема во светските медиуми за многу кратко време, а особено во родниот Еквадор.Тие двајца добиле дете заедно, […]

Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание.Во текот на вчерашниот ден веднаш по поставувањето на камповите пратениците од […]

Живот

Со камера ја „улови” сопругата во детската соба и се ШОКИРАШЕ кога го виде нејзиниот ОЧАЈНИЧКИ обид да излезе, а да не го разбуди бебето!

Ако и вие не знаете кога последен пат сте спиеле два часа споено,ако мака мачите да го успиете бебето,погледнете го ова видео – веднаш ќе ви олесне.Многу „новопечени„ родители знаат […]

Живот

Сѐ траеше само 18 минути: „Мојот син е дебил…“

Доколку имате дете тинејџер, кое целосно ве игнорира и со кое не можете да најдете заеднички јазик, издвојте малку време за да ја прочитате најкусата консултација кај психолог.Ја пренесуваме во […]

Живот

Родители од пеколот: Ја терале ќерката да пие па да има секс со нив!

Млада жена  ја згрози јавноста со својата неверојатна приказна за злоупотрба која ја преживеала од своите родители. Аманда на познатиот водител му раскажала како родителите ја присилувале на сексуален однос со […]

Сцена

До сега не сте го знаеле ова за Цеца: Еве што родителите никогаш не ѝ простиле!

Светлана Цеца Ражнатовиќ, која  за викендот одржа фантастичен концерт во  Нови  Сад, открила  дека една работа  родителите никако  не можеле да ѝ ја простат.„Сакав да студирам психологија. Бев и на […]

Вести

Родителите го штитат својот син кој брутално убил млада девојка!

Марк Конков, син на руски бизнисмен е осуден на девет години затвор поради брутално убиство на бившата девојка, шеснаесетгодишната Карина Залесов во куќата на неговите родители во Новосибирск.Имено, Конков поранешната девојка […]

Видео

Родители добиле кутија со чувана тајна дента на раѓањето на нивното дете. Она што се наоѓало внатре е срцепарателно!

Кога Катрина забременила, таа и нејзиниот сопруг едвај го дочекале раѓањето на синот. Но, неколку месеци пред раѓањето дознале голема вест.Имено, Катрина дознала дека нејзината мајка има рак на белите […]