Ознака: самоубиство

Црна хроника

Професор обвинет за силување на малолетно лице се самоуби во затвор!

Професор обвинет за силување на малолетно лице се самоуби во затвор! Денеска ја добивме информацијата дека Професор кој беше под истрага за обид за силување малолетничка, си го одзел животот. […]

Балкан

Познат фудбалер изврши самоубиство во стан во Белград

Познат фудбалер изврши самоубиство во стан во Белград. Си пукал со пиштол во глава Некогашниот фудбалски репрезентативец на Југославија Милјан Мрдаковиќ извршил самоубиство во станот на неговата девојка. Седејќи на […]

Вести

ГЕРМАНИЈА: Покраински министер си го одзеде животот поради корона-кризата

ГЕРМАНИЈА: Покраински министер си го одзеде животот поради корона-кризата полицијата се сомнева дека Шефер извршил самоубиство во очај поради проблемите со кои се соочувала владата во неговата покраина со кризата […]

Вести

Пронајдено е безживотно тело во населбата Маџари

Мртов маж со прострелна рана на главата утрово бил најден во населба Маџари на стадионот „Борис Трајковски“  веднаш под трибината. Случајот во МВР бил пријавен околу 10 часот. подоцна лицето […]

Црна хроника

Актерката Ленак (41) си го одзела животот

Актерката и режисерка Милиана Ленак (Додевска) завчера претпладне си го одзела животот, скокајќи од зграда. Информацијата ја потврдиле и од МВР. Оттаму каќале дека трагичниот настан се случил на 20.12 […]

Занимливости

На секои 40 секунди има по едно самоубиство, помалку луѓе умираат во војни

Во светот, на секои 40 секунди по едно лице си го одзема сопствениот живот, се вели во извештајот на Светската здравствена организација (СЗО). Според извештајот, повеќе луѓе умираат секоја година […]

Сцена

Причината за самоубиството на актерот Робин Вилијамс откриена по 5 години

Пет години по самоубиството на познатиот актер Робин Вилијамс во јавност кончено исплива причината поради која се одлучил за самоубиство. Новиот документарец за животот на Вилијамс, “Робин Вилијамс, кога насмевката […]

Црна хроника

Се самоуби маж во скопски Карпош 4

Маж извршил самоубиство скокајќи од балкон во зграда во скопската населба Карпош 4, дознава “Press24“ од очевидци. Според информациите, соседите го забележале безживотното тело пред зградата. Нема информации кои се […]

Црна хроника

Семејна трагедија во Србија

Според неофицијална информација двајца сопружници на 54 и 55-годишна возраст заедно скокнале од покрив на зграда во градба во Борча. Како причина за трагедијата, како што изјавуваат соседите, се наведува […]

Црна хроника

Голема трагедија во БиХ- татко ги убил своите три деца, а потоа се самоубил

Невидена трагедија вчера ја потресе Босна и Херцеговина и целиот регионот. Татко ги убил своите три малолетни деца, по што се самоубил. Ужасната трагедија се случила вчера попладне во градот […]