Ознака: самоубиство

Балкан

Крвава Нова година: Ќерката ја давел со кабел, сопругата…

Во Виена Новата година почнала со семејна трагедија, во која еден Србин ја убил својата сопруга, ја задавил ќерка си и потоа си пресудил самиот.Несреќната жена починала на самото место, […]

Вести

Семејството на лекарката Масин ќе бара дополнителна истрага

Познатата 53 годишна лекарка и професорка на Медицинскииот факултет беше пронајдена мртва на 9 мај минатата година, со повреди по телото. Наводно, телото го пронашол нејзиниот сопруг, лекар на истата клиника.Семејството […]

Сцена

Познат млад актер изврши самоубиство

Бред Буфанда, кој ја толкуваше улогата на Феликс Тумбс во популарната американска серија „Veronica Mars“, изврши самоубиство на 34 – годишна возраст.„Потполно сме скршени. Беше исклучително талентиран млад актер и […]

Црна хроника

„Збогум,ве оставам,пазете се“:Татко изврши самоубиство во живо на Фејсбук!

Очаен татко кој се противел неговата ќерка да се омажи без негова дозвола, изврши самоубиство и тоа се го пренесуваше во живо на Фејсбук, додека оние кои гледале на сите […]

Сцена

Откриена причината за самоубиството на сопругата на Бора Чорба

Годинава навршуваат десет години од смртта на сопругата на Бора Чорба, Драгана Ѓорѓевиќ, со која тој се разведе во 2007 година.  Драгана , пишуваа српските медиуми се самоубила, односно починала во […]

Црна хроника

Универзитетски професор се обиде да се самоубие во Тетово

Триесет и три годишниот А.Ф. од Нераште, вчера во ходникот на Ректоратот во приземјето на Државниот тетовски универзитет, каде бил професор, во два наврати се обидел со жилет да ги […]

Балкан

Самоубиство на гробот на Фрањо Туѓман ја потресе Хрватска

Самоубиство на гробот на Фрањо Туѓман ја потресе ХрватскаНа гробот на првиот претседател на Хрватска, Фрањо Туѓман, на загребските гробишта Мирогој, денеска се самоуби повозрасен маж. Хрватската новинска агенција ХИНА […]