Ознака: семејство

Сцена

Се сеќавате на Сакис Рувас: Никако да остари, денес има четири деца, а кога ќе ја видите неговата сопруга топлес ќе подзинете

Речиси не постои човек во Европа што не се сеќава на грчкиот претставник на Евровизија пред повеќе од 10 години Сакис Рувас. Откако се стекна со голема слава на Евровизија […]

Занимливости

Ова семејство им остава бакшиш на келнерите од 500 долари: Зад нивниот гест се крие тажна приказна, а продолжението е неверојатно

Во Соединетите Американски Држави постои семејство кое веќе 8 години остава бакшиш од 500 долари на келнери кои случајно ги бира. За овој неверојатно великодушен гест е заслужен 30-годишниот Арон […]

Сцена

Голема тага во семејството на Мики Црнокрак

За семејството Црнокрак вчерашниот ден беше особено тежок, изгубија многу близок и сакан член на семејството. Мики на своите профили на социјалните мрежи објави дека починала неговата мајка, која како […]

Живот

10 причини да одите со семејството во природа

Патописецот Дејвид Милер ја обожува природата, која му е едно од омилените места за поминување време со своето семејство. Покрај вообичаеното релаксирање и зближување, тој забележал дека постојат уште неколку […]

Меѓународен фудбал

Правилата важат за сите, но не и за Роналдо- еве што правеше во време кога државата е во карантин

Кристијано Роналдо донираше неколку милиони евра за португалските болници во борбата против коронавирус. И покрај хуманиот гест Португалецот со еден потег предизвика гнев кај тамошната јавност. Фоторепортерите го „фатија“ како […]

Вести

Семејството на починатата стружанка за Телма: Ни рекоа донесете ја кога ќе има позитивен тест

Не можеше да дише се мачеше жената два дена, а преку прозор ни рекоа да дојдеме само кога ќе има позитивен тест на коронавирусот, вели за Телма, Али Теља, зет […]

Вести

Семејството што се појавува во филмот „Медена земја“ бара помош за осумте деца

Семејството на Љутфије Сам кое се појавува во документарниот филм „Медена земја“, кандидат во две конкуренции за „Оскар“, бара помош за осумте деца од кои најмалото има една година. Во […]

Uncategorized

Семејството на Боки 13 функционираше како класично македонско семејство?

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше Мери Дика Ѓеоргиевска, која рече дека со Бојан Јовановски се во кумовски односи. Дика објасни дека е блиска со мајката на Бојан со која […]

Живот

МАЈКА МИ МЕ НАПУШТИ ПРЕД 4 ГОДИНИ, ЈА ДОДАДОВ НА ФЕЈЗБУК ЗА ДА ЈА ПРАШАМ: ”КАДЕ СИ МИЛА МАМО И ЗОШТО МЕ ОСТАВИ?”, НО МЕ БЛОКИРА

Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скрши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, единаесетгодишниот Дејан пешачи пет километри низ шума за на училиште. […]