Ознака: сланина

Кулинарство

Идеја за појадок: Лиснати ѓевречиња со сланина, маслинки и печурки

За денешниот појадок пробајте го рецептот на Мартина Трајаноска за лиснати ѓевречиња со маслинки, сланина и печурки. Потребни состојки: 400 мл млака вода 1 кг брашно 3-4 лажици зејтин 1 […]

Кулинарство

 Тост лепчиња со намаз од авокадо, јајца и сланина – совршен протеински оброк за сите кои се хранат здраво

Во потрага сте по оброк кој ќе ве засити, а сакате да биде полн со протеини и здрави масти? Го имаме вистинскиот рецепт за вас – црно лепче, со намаз […]

Кулинарство

Сочен ручек: Компир торта полнета со кашкавал и сланина

Рецептите со компир одат до бесконечност, а овојпат ви предлагаме компир торта која ќе ви го задоволи сетилото за вкус со богатата текстура и состојки. Запечено компир пире со крцкава […]

Кулинарство

Рецепт за палачинки од тиквички со сланина и павлака

Тиквичките се одлична летна храна без разлика како ќе ги подготвите. Но, дали имате пробано палачинки од тиквички со полнеж од сланина и павлака? Ако одговорт е не, тогаш погледнете […]