Ознака: слика

Занимливости

Задачата е едноставна, но ретко кој може да ја реши: Ќе го најдете ли гавранот на фотографијата?

Денешниот тест ќе го предизвика вашиот ум да се разбуди од зимскиот сон. Станува збор за фотографија, поточно сцена од кралски дворец, каде чуварите го бараат сокриениот гавран. Ретко кој […]

Живот

Животното кое прво ќе го видите открива што ви е најважно во љубовта!

Нашиот потсвесен ум има големо влијание на тоа како се однесуваме, што правиме и како ги гледаме работите околу нас. Нашиот потсвесен ум складира сѐ што сме виделе, почувствувале. Овој […]

Живот

Во само една минута ќе научите нешто важно за себе: Што видовте прво на сликата?

Овој тест е тука да ви открие нешто за вашата моментална ситуација и за проблемите на кои би требало да им обрнете внимание. Што гледате птво на сликата? Женско лице […]

Сцена

Еве која фотографија ја чува Цеца до својот кревет во спалната соба

Фолк дивата Цеца се труди својот приватен живот да го сочува далеку од очите на јавноста, а еден таков детаљ токму сега пејачката сподели со јавноста. Имено Цеца сподели со […]

Живот

Објавила на Фејсбук дека е бремена но не се надевала дека ќе се случи ова

Многу пати до сега сме биле сведоци на објавени фотографии на Фејсбук кои поради некој ситен детаљ ќе наидат на многу негативни или позитивни коментари.Таква е и оваа фотографија која […]

Култура

Слика на Леонардо Да Винчи стара 500 години продадена за 450 милиони долари

Петстотини години стара слика од Исус Христос насликана од Леонардо да Винчи е продадена на аукција во Њујорк за рекордни 450 милиони долари, што ја прави најскапо уметничко дело во […]