Ознака: слобода

Вести

Кичевец е на слобода, дал гаранција од 240.000 евра

Кичевец е на слобода, дал гаранција од 240.000 евра Адвокатот Александар Новакоски вели дека Кичеец понудил гаранција и истата била прифатена. Вилма Русковска изјави дека таа дала позитивно мислење за Кичеец […]

Вести

Голи гра ди, сребрена боја “Марианс” се соочуваат со полицијата во Париз (ФОТО)

Жолтата боја на француските протести се измеша со црвена и сребрена боја, бидејќи неколку полуголи жени кои се облечени како Маријана – францускиот национален симбол – се соочија со полицијата […]

Живот

11 нешта што не ви дозволуваат да го живеете најдобриот живот

Можеби се храните здраво, вежбате редовно, внимателно ги одбирате вашите пријатели, но сè уште мислите дека ви недостига нешто. Понекогаш постојат мали нешта што не ви дозволуваат да го живеете […]

Издвојуваме

Проданов, Делииванов и Шатев: „Македонското прашање произлезе од борбата на македонскиот народ за слобода и независност“

Божин Димитров Проданов (12. XII 1871 – ?) е македонски револуционер, деец на Македонската револуционерна организација. По професија бил учител и активен член на Организацијата во Егејскиот дел на Македонија. […]

Вести

Власта свесно го ослободила Красниќи- го пуштија на викенд, тој не се вратил на доодлежување

Зоран Заев и Владата го ослободија Агим Красниќи од затвор. Тој бил пуштен на викенд, но не се вратил повторно во затворот на доодлежување на затворската казна. Медиумите во неколку […]

Вести

Мене слободата ми ја дадоа Илинден, НОБ и Уставот, а не Талат Џафери

Господине Џафери вие немате право дискреционо да одлучувате дали на некој пратеник од левата страна, 51 на број ќе му дате процедурално или нема да му дадете, вие имате обврска […]