Ознака: Собрание

Вести

Нинџа му спушти среде судница на Бетмен дека едно време работел против ВМРО-ДПМНЕ па потоа бил награден со членство во ИК

При вкрстено испрашување се зајадоа Нинџа и Бетмен. Богдан Илиевски – Бетмен го праша Нинџа дали се сеќава дека бил и на протестите против изградба на црква на плоштадот, а […]

Вести

Збунет, исплашен, нелогичен. Ваков беше денес во судница поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски

Владимир Атанасовски, поранешниот директор на ДБК денеска збунето и сосема нелогично одговарал на прашањата на судиката Кацарска. Тој се наоѓа во притвор по исказите кои ги даде Нинџа имплицирајки го […]

Вести

Давидовиќ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ ја презел командата од МВР на 27 април

Адвокатот на обвинетиот Александар Василевски Нинџа, чија одбрана денеска на судењето за 27 април откри нови моменти за тоа како бил организиран упадот во Собранието,  Звонко Давидовиќ рече дека по […]

Вести

Одреден 30 дневен притвор за ЕКСДИРЕКТОРОТ на УБК АТАНАСОВСКИ за нападот на СОБРАНИЕТО

Владимир Атанасовски доби 30 дена притвор, одлучи Судот по распитот ноќва, откако на 3 декември на судењето обвинетите браќа Стефан и Михаил Младеновски, како и обвинетиот Захарие Симовски го посочија како […]

Македонија

Во Собранието продолжува расправата за нацрт-амандманите

Денес во 11:00 часот Собранието на Република Македонија ќе ја продолжи 64. седница со расправа по XXXV нацрт-амандман. Откако и тој ќе биде изгласан ќе започне дебата за XXXVI и […]

Вести

Во 18:00 започнува централниот протест пред Собрание на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА!!

И денеска продолжуваат протестите на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА пред Собранието на РМ. Тие како што е известено траат во континуитет со централен дневен собир кој се случува во 18:00 часот. 

Македонија

Пред Собрание протест против уставните измени

Додека во Собранието на Република Македонија се одржува пленарна седница, пред зградата на Собранието се одржува протестот против уставните измени организиран од „Македонија Блокира“. Страшо Ончев од здружението „Македониум” рече дека […]

Вести

На продолжениет на судењето за 27 април сведочеше шефот на обезбедувањето на Велјановски

Обвинетиот Горан Ѓошевски-Леви ги затекнал пратеникот Крсто Мукоски и член на собраниското обезбедување со греди од вратите на Собранието во рацете. Во своја одбрана ова пред судот го кажа обвинетиот […]