Ознака: сончево

Вести

Сончево и топло време уште денес, значителен пад на температурата од четврток

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 19 до 26 […]

Вести

Топло и сончево време и денес – Еве кога ке дојде првиот дожд

Сончево и топло време со слаб ветер од северен правец не’ очекува денес . Утринските температури ќе се движат од -3 степени во 7. Дневните максимални температури ќе достигнат 28 […]

Вести Македонија

Денес сончево со умерена облачност и температура до 26 степени

Времето во државава денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од […]

Вести Македонија

Денес сончево со умерена облачност и слаб ветер

  Времето во Македонија денес ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната […]

Вести Македонија

Сончево со умерена облачност и умерен ветер

Времето во земјава денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 9 […]