Ознака: сончево

Вести

Денеска и викендов времето ќе биде сончево и топло

Временската прогноза за денеска е малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, […]

Вести Македонија

Сончево и многу топло со умерен јужен ветер

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец поизразен попладне во централните делови. Максималната температура ќе се движи од […]

Вести

Сончево време во следниов период, само во сабота ќе биде облачно

Времето ќе биде претежно сончево, попладне облачноста делумно ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер oд северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три […]

Вести Македонија

Денес и утре сончево, во сабота слаб локален дожд

Денес времето ќе биде сончево со значителен пораст на дневната температура. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од – 2 до 2 степени, а дневната […]

Вести

Заборавете на студот, набрзо доаѓаат пролетните температури- особено подгответе се за следниот викенд

Од УХМР информираат дека до петок ќе биде претежно сончево со значителен пораст на дневната температура, освен во среда кога ќе дува засилен северен ветер и ќе има зголемена облачност […]

Вести

Денеска вистинска пролет во Македонија, од утре целосен пресврт во времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус четири до нула, […]

Вести

Топол викенд со температури до 15 степени

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре […]

Вести Македонија

Во Маврово 87 сантиметри снег, најстудено на Попова Шапка

Најниска температура во Македонија изутрина во седум часот е измерена на Попова Шапка, каде се регистрирани -15 степени. Минис 13 степени се измерени во Берово, -10 Штип и Крушево, -9 […]