Ознака: социјална заштита

Вести

Продолжуваме со проектите за социјална заштита

Кандидатот за градоначалникот на Општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски на социјалните мрежи објави дека во следните 4 години ќе продолжат заедно со СОС Детското село со реализација на […]

Вести

Спасов: Исплатено е зголемувањето на надоместоците за социјална и детска заштита на лицата од поплавените подрачја

Вкупно 650 семејства од поплавените подрачја веќе го добија зголемувањето во текот на вчерашниот ден, истакна денес министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.Исплатениот износ за овие семејства е […]