Ознака: со Заев

Македонија

Од Канцеларијата на Меркел нема детали за средбата со Заев

Канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел објави кусо соопштение по денешната средба со премиерот Зоран Заев во Берлин. Како што се наведува Меркел и Заев разговарале за билатералните односи, а фокусот […]

Македонија

Теохаропулос утре ќе се сретне со Заев во Скопје

Претседателот на грчката партија “Демократска левица“, Танасис Теохаропулос утре ќе има средба со премиерот на Македонија, Зоран Заев во Скопје, соопштуваат од партијата, а јави дописничката на МИА од Атина. […]