Ознака: спанаќ

Кулинарство

Сочна салата со спанаќ и павлака

1 кг исчистен спанаќ100 г Фета сирење250 мл кисела павлака300 г моркови50 г сечкани оревимлад кромидмаслиново масло и солСварете ги морковите, спанаќот обарете го и исцедете ги. Сирењето изгмечете го, […]

Кулинарство

ЛАЗАЊИ СО СИРЕЊЕ И СПАНАЌ: Толку е здраво и вкусно, ќе заборавите на сите други јадења!

Состојки: Готови кори за лазања малку маслиново масло 100 грама рендан пармезан или сирење За фил: 200 грама бело сирење (фета или моцарела) 2-3 лажици маслиново масло 400 грама кора […]

Кулинарство

Банички со спанаќ

Идеја што да подготвите за денешниот појадок. Потребни состојки: 400 г готови кори 1 шолја вода 1 печиво Половина шолја масло Фил Спанаќ, сирење, јајце Начин на подготовка: Во посебен […]