Ознака: спортистите

Македонија

Пораката на Мухамед Зекири до македонските ракометари

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им испрати порака на нашите ракометари. Во […]