Ознака: судење

Сцена

ГО СТИГНА КАЗНА: Еве што ќе направи вонбрачниот син на Мирослав Илиќ!

Мирослав Илиќ конечно ќе се сретне очи во очи со вонбрачнот син Девин Антоновиќ, кого го добил пред три децении, додека бил во љубовна врска со Мирјана Антоновиќ од Америка.Тие […]

Сцена

Објавени морничави фотографии од Рив Стенкамп која ја уби Писториус

На барање на родителите, судот одобрил објава на потресни фотографии од обдукцијата на Рив Стенкамп која ја уби Оскар Писториус.Параолимпиецот пукал три пати  во  29- годишната манекенка, во главата, лактот […]

Црна хроника

Оскар Писториус обвинет за убиство на својата девојка

Јужно африканскиот параолимпиец Оскар Писториус официјално е обвинет за убиство на својата девојка Рива Стенкамп. Според обвинението на јавниот обвинител Гери Нел, Писториус на критичниот ден станал од спиење, ги […]