Ознака: СЈО

Вести

„Титаник“ прв случај на СЈО, побаран притвор за осум лица

Првиот случај за кој Специјалното јавно обвинителството (СЈО) отвори истражна постапка е „Титаник“, а се однесува на дела поврзани со изборите, соопшти денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Обвинителката Фатиме […]