Ознака: тага

Сцена

Голема тага во семејството на Мики Црнокрак

За семејството Црнокрак вчерашниот ден беше особено тежок, изгубија многу близок и сакан член на семејството. Мики на своите профили на социјалните мрежи објави дека починала неговата мајка, која како […]

Сцена

Северина со болка во срцето го слави Велигден: Сине, мама не те погалила цели 30 дена

Хрватската музичка ѕвезда Северина вчера вечерта на Инстаграм во ќиво ја искористи приликата на своите фанови да им се пожали дека иако овој викенд би требала да биде со синот, […]

Живот

Губењето родител е една од најголемите болки во животот

Без оглед на возраста на која мораме да се збогуваме со нашите родители, без оглед на нашето емоционално и професионално искуство, сепак болката е секогаш огромна. Луѓето често велат дека […]

Сцена

Тага во семејството, фановите со искрено сочувство- Пријовиќ сподели тажни вести: „Се надевам таму горе ќе ти биде подобро“

Пејачката Александра Пријовиќ на својот Инстаграм профил објави тажни вести во врска со член од нејзиното семејство. Станува збор за нејзиниот дедо кој вчера починал, а по тој повод пејачката […]

Занимливости

Тоа што го направи ова куче на гробот на својот газда, буди многу емоции

Тоа што го направи ова куче е најголем доказ за тоа каква приврзаност имаат животните кон своите газди. За жал, мажот кој го чуваше ова куче, почина. Тоа неговиот миленик […]

Сцена

Зорица скршена од болка

Додека сеуште е во црно и не може да се опорави од смртта на својот пријател, кум и соработник Шабан Шаулиќ, Зорица Брунцлик дожива голема трагедија која и го докрши […]

Сцена

Карлеуша ги спушти ролетните во домот: Роднините и пријателите кои пристигнуваат на секоја минута останаа стаписани од глетката

Домот на пејачката Јелена Карлеуша денеска е завиен во црно откако вчера ненадејно по тешката борба со болеста почина нејзината мајка- познатата радио водителка Дивна Карлеуша. Дивна беше пронајдена во […]

Живот

Моќта на љубовта која ја дава кучето: Цела година по смртта на сопственикот, тоа го чека пред болница

Женката по име Маша секојдневно го посетувала својот болен сопственик во болница во Сибир. Дури и кога починал, таа продолжила да доаѓа, а залудното чекање траело повеќе од година дена. […]

Сцена

Домот обвиен во тага, семејството во црно: „Ќе ти се придружам еден ден за да остариме заедно“, последен поздрав за Шабан

Семејството на Шабан Шаулиќ се уште е во шок по трагедијата која ги снајде. Од својот сопруг и татко се опростија и неговите деца и сопруга чии зборови ќе ви […]

Меѓународен фудбал

Тешки зборови кои ќе ви го распараат срцето: Сестрата на Сала собра сила и се збогува со својот брат откако беше идентификуван

Денеска светот официјално се збогува со фудбалерот Емилијано Сала откако беше идентификувано неговото тело кое настрада пир уривање на неговиот авион во море. Сестрата на фудбалерот Ромина Сала на својот […]

Сцена

Македонската пејачка прозборе за смртта на сопругот, нивната ќеркичка секој ден прашува за тато

Познатата пејачка Маја Саздановска си го отвори срцето и за прв пат прозборе за животната трагедија која ја преживеа. Велат дека времето лечи сѐ, но не е така. Едноставно се […]