Ознака: тага

Сцена

Цели 11 години од последниот концерт на Тоше Проески

Цели единаесет години… Останаа само убави спомени и сеќавања. Спомени и сеќавања кои никогаш нема да избледат. Сеќавања на нешто убаво, нешто вредно и непроценливо, нешто неповторливо. Македонија беше горда, […]

Сцена

Јелена и Душко скршени од тага, погребан таткото на фудбалерот

Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша се скршени од болка по веста дека починал таткото на фудбалерот. Тошиќ веднаш допатувал од Кина за денес да присуствува на погребот на својот татко […]

Сцена

Северина ги расплака фановите со емотивна порака

Хрватската пејачка Северина денеска точно напладне требаше да го промовира својот најнов спот за дуетот со Јала Брат „Магија“, но наместо спотот на официјалниот Фејсбук профил на пејачката осамна неочекуван […]

Сцена

Драгана Мирковиќ почна да зборува за Синан, па се расплака!

Драгана Мирковиќ многу ја потресе смртта на колегата Синан Сакиќ! Фолк легендата Синан Сакиќ погребан е денеска во родната Лозница. Семејствотто, пријателите и колегите го испратија Синан на вечното почивалиште. […]

Љубов и секс

Дури 46 проценти од жените се тажни после секс, науката објаснува зошто!

Постојат  луѓе кои  после сексуален однос се чувствуваат лошо и тажно. Тука пред се мислиме на некои  припаднички на поубавиот пол, а едно истражување спроведено  на 230 жени открило дека […]

Сцена

Тага во семејството на Ламбе Алабакоски

Познатиот македонски  пејач Ламбе Алабакоски ја изгуби  својата  бабаЛамбе Алабакоски, македонскиот пејач изгуби уште една значајна личност во животот. Тој напиша дека починала неговата баба која многу ја сакал. – […]