Ознака: твит

Tweet Избор на уредникот

Конопова ќе прави машки харем. Експлицитен твит

Конопова ќе прави машки харем. Експлицитен твит Таа е контроверзна. Сметавме дека овој твит треба да го видите. Па ценете сами. ЈАВЕН ОГЛАС: Се бараат практиканти за мојот машки ХАРЕМ, […]

Tweet Вести

Хрватска новинарка известува за земјотресот, истовремено се руши дел од зграда зад неа

Хрватска новинарка известува за земјотресот, истовремено се руши дел од зграда зад неа. Како што беше потенцирано сепак се работи за контролирано рушење бидејќи на таа зграда и била нарушена […]

Tweet Занимливости

Еве како изледаат 20 милиони долари сокриени под кревет

Некогаш сте се запрашале како изгледа 20 милиони долари скриени под душек? “Фотографија со 20 милиони долари запленета во куќа, под душек на кревет, снимени веднаш по апсењето на бразилски државјанин […]

Македонија

ВЕЛЈАНОВСКИ: Нормално е ЕУ да донира лизгалиште на Северна, што очекувавте море да ни донира?!

Роберт Велјановски вчера го имаше твитот на денот за лизгалиштето на плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје подарено од Европска унија.

Избор на уредникот

Ацо Мерако до Канчевска – Милевска: Ќе те јаде одвнатре

Битолчанец во личен твит ја објаснува емотивната состојба на огромен број Македонци по ,,Срамниот петок”. “Ко умрен незакопан сум, отруен во душа, грло ми се стега, солзи ќе прснат, срце […]

Фото

Кога си со Амди Бајрам и Бранко Црвенковски знај дека си на права страна

Твит на денот. Ако не и на неделата. Многу јасно низ да речеме една иронија и козерија ја отцртува трагикомичноста на нашето секојдневие поврзано со референдумот за самоукинување на Македонија […]

Вести

МИА објави па повлече вест која се однесува на Руската амбасада

Денес е официјалниот почеток од кампањата на Владата на Р.Македонија за референдумот за договорот со Грција. Но дали истовремено започна и специјална војна на дезинформирање? Твитот на Руската амбасада се однесувал […]

Вести Историја

Десната рака на Зоран Заев го заплашува Филип Петровски, кој ги разоткри злосторствата од 1945 во Македонија!

Директорот на Државниот архив на Република Македонија, Филип Петровски беше сослушан од обвинителите во Скопје поради неговиoт  пост на Твитер. Жалбата е поднесена од страна на шефот на локалниот нелегитимен […]