Ознака: теорија на заговор

Вести

Таа е на мета дека е нултиот пациент од Вухан, според теорија на заговор која е мошне раширена

Таа е на мета дека е нултиот пациент од Вухан, според теорија на заговор која е мошне раширена. Мајте Бенаси е мета на теоретичарите на заговор неколку месеци наназад откако […]

Контроверзни фајлови

Теорија на заговор: Мистериозна планета се доближува, крај на светот на 21. август

Жителите на делови на Северна Америка на 21 август ќе бидат сведоци на затемнување на Сонцето.Но, според локалниот полициски шериф од американската сојузна држава Џорџија, Скот Бери, на овој датум […]

Контроверзни фајлови

Лејди Гага-сериски убиец и крадец на идентитети?

Во последниве денови на интернет како чума се шири веста што ја пренесуваат многу теоретичари на заговор, кои веруваат дека Лејди Гага всушност е сериски убиец.Имено, интернет троловите, значајните твитерџии […]

Контроверзни фајлови

Сите мислеа дека Хитлер е мртов, но се појавија слики што го покажаа спротивното

Се чини дека се уште е актуелна теоријата дека германскиот диктатор не загинал тогаш кога ни е кажано.Во 1944 година, препознатливите мустаќи, залижаната коса и манијакалниот поглед на Хитлер исчезнаа […]

Контроверзни фајлови

Зошто нема НИ КАПКА КРВ врз „камионот на смртта“ од Ница?

На интернет по масакрот во Ница, се појави неверојатна теорија на заговор во врска со камионот.Дали камионот кој е снимен, со дупки од куршумите, навистина оној камион со кој се […]