Ознака: терористи

Свет

Еден од напаѓачите во Виена имал 20 години и имал македонски корени

Атентатот во Виена, според австрискиот министер за внатрешни работи Карл Нехамер, има исламистички мотив. Четири лица се убиени, исто како и еден напаѓач, кој потекнува од С. Македонија и имал […]

Вести

Шпанската и мароканската полиција разбија терористичка организација

Шпанските и мароканските власти уапсија шест џихадисти кои се подготвувале да извршат неколку терористички напади, соопшти денеска шпанското Министерство за внатрешни работи.Шпанската и мароканската полиција разбија терористичка организација составена од […]

Издвојуваме

„НОЌНИОТ ЛОВЕЦ“ ГИ РАЗБИВА ТЕРОРИСТИТЕ НА ИСИС: Ретка снимка од руските МИ-28Х и МИ-35 во акција!

Руските борбени хеликоптери МИ-29Х („Ноќен ловец“) и МИ-35 ги бомбардираа терористите на ИСИС во Сирија кои владините сили ги опколија во областа на наоѓалиштето Шаер. На снимките може да се […]

Живот

Полицајка убила четворица од петте убиени терористи во нападот во Барселона!

Една полицајка усмрти четворица од петте убиени терористи во каталонскиот крајбрежен град Карбило.Шефот на полицијата, Џозеп Луис Траперо, кој ја води истрагата за терористичките напади кои се случија во четвртокот […]

Вести

Ветераните на УЧК повторно бараат слобода за терористите од Диво Насеље

Ветераните на УЧК преку отворено писмо повторно бараат слобода за членовите на терористичката група од Диво Насеље. Писмото го упатуваат до претседателот на Албанија Бујар Нишани, претседателот на Косово Хашим […]

Вести

Ќе се декласифицира списокот на полицајци кои учествувале во акцијата против терористите во Диво Насеље!

По промената на професионалните кадри во МВР и замената со партиски послушници кои ќе ги следат партиските директиви медиумите на власта не запираат со напади кон полицијата. Неделникот Фокус излезе со […]