Ознака: токсини

Нега и убавина

Пијалак што ќе го исчисти вашето тело од токсини

Кога размислуваме за нашето здравје, треба да посветиме поголемо внимание на цревата и на нашиот дигестивен систем. Ако цревата не функционираат правилно, може да се појават голем број медицински проблеми. […]

Нега и убавина

Овој природен напиток ги исфрла сите токсини од организмот: Делува за само 20 минути, а се подготвува брзо и лесно!

Природен напиток за исфрлување на токсините од цревата, би требало редовно да консумирате ако имате проблеми со варење. Акумулирање на фекалии во цревата можат да доведат до нерамнотежа во телото, […]

Нега и убавина

Кога црниот дроб е полн со токсини се дебелеете: Со овој напиток исчистете го за 72 часа

Кога црниот дроб е полн со токсини, тогаш не е во сосојба да ја врши својата функција нормално. Многумина не земаат во предвид дека празен црн дроб е оној кој […]

Живот

Сокот од компири го јакне имунитетот и го чисти телото од токсини

Корисните својства на сировиот компир се одамна познати во народната медицина, но и покрај тоа, и натаму мислиме дека не би требало да консумираме сиров компир. Тоа е грешка, затоа […]

Живот

Овие невидливи токсини ве трујат во домот

Дали некогаш сте мислиле дека сте повеќе заштитени дома од штетна токсична изложеност отколку кога сте надвор? Всушност, воздухот во затворените простории обично содржи повисоки концентрации на токсини од надворешниот […]

Живот

Овие 5 знаци укажуваат дека имате отрови во телото

Отровите се насобираат во вашето тело бидејќи сте живи и тоа е неизбежно. Меѓутоа, некои дополнителни активности кај некои луѓе предизвикуваат отровите да се акумулираат во нивното тело побрзо отколку […]

Живот

Исфрлете ги токсините од телото со помош на овој напиток

Проблемите со варењето најчесто се јавува поради храната која ја јадеме. Поради тоа сите треба здраво да се храниме и често да пиеме јогурт или керфур кои има пробиотичко дејство. На […]

Живот

Исчистете го телото од токсини и маснотии со овој пијалок!

Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја врши својата функција.Затоа, слабеењето оди многу потешко за разлика од дебелеењето, иако многу луѓе не се запознаени […]

Живот

ЗАСТРАШУВАЧКО СОЗНАНИЕ: Еве што му се случува на вашето тело кога консумирате свинско месо!

Некои религии во светот строго забрануваат консумирање на свинско месо. Според нивната религија, ова месо се смета за „нечисто“.Сепак, изгледа дека оваа верска казна е вистинита, бидејќи постојат бројни медицински […]

Живот

Вечерајте го овој оброк три дена по ред и ќе бидете воодушевени од резултатите!

Oдличен рецепт со кој ќе се ревитализира вашето тело. Овој оброк ги чисти фекалните маснотии во цревата и на тој начин ја намалува тежината, а исто така ја регулира киселоста […]