Ознака: убиства

Вести

ИСИС објави крвав план за напади низ европските градови!

Протече морничав план на ИСИС за убивање во Европа: Со нож ќе се напаѓаат случајни минувачи точно во ова време.Целта е да се мотивираат следбениците да користат ножеви наместо пиштоли […]

Црна хроника

РЕКИ КРВ: Мртви тела на дилери лежат по филипинските улици!

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте му вети на народот дека ќе се реши од криминалците и трговијата со дрога поради која умираат повеќе илјади луѓе.Меѓутоа, под тоа не мислел дека ќе […]

Балкан

Убиства врз полицајци ја потресуваат Албанија

Во последните осум месеци во Албанија се извршени убиства врз тројца високи полициски офицери, јави дописникот на Макфакс. Последното убиство е извршено деновиве врз полицискиот офицер во Тирана Дритан Ламај(41), […]