Ознака: улици

Локална самоуправа

УЛИЦИТЕ ЗА КОИ СМЕ НАДЛЕЖНИ СЕ ЧИСТИ И ПРООДНИ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Сите градски улици и булевари во текот на деноноќието беа чисти и проодни и никаде не е забележан застој на сообраќајот, а јавниот превоз се одвива без проблеми и нема […]

Сцена

Пријовиќ по градник шета низ улиците на Белград

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Живојиновиќ, која нам ни е попозната како Александра Пријовиќ, со нејзиното последно стилско издание остави голем впечаток. Пејачката беше гостинка во една радио станица, […]

Вести

Да не се користи ситуацијата со коронавирусот за дивеење по улиците

Голем број сообраќајни незгоди, повредени и загинати лица бележи статистиката деновиве, иако е намален интензитетот и на моторизираниот и на немоторизираниот сообраќај поради мерките за заштита од корона вирусот, информира […]

Вести

Кинезите ги дезинфицираат градовите поради коронавирусот

Кинеските градови почнаа на нов начин да се борат со ширењето на коронавирусот, односно со дезинфицирање на градовите. Државната новинска агенција Синхуа постави видео снимка на својот Твитер налог, на […]

Локална самоуправа

Се асфалтираше улицата „Ило Полутешка“ во населбата Варош во Прилеп

Во должина од 700 метри се асфалтираа неколку крации на улицата „Ило Полутешка“ која се наоѓа во прилепската населба Варош. Инвестицијата изнесува 5 милиони денари, а парите се обезбедени од […]

Локална самоуправа

Поплочен дел од улиица „23ти Август“ во Берово

Десетина семејни домови во Ромското маало во Берово најпосле добија соодветен пристапен пат преку реализација на проект за поплочување на дел од улицата 23-ти Август кој Општина Берово го реализираше […]

Локална самоуправа

Изградени се потпорни ѕидови за заштита на неколку улици во Берово

Во рамките на инвестициските активности во полето на патната инфраструктура, општина Берово во изминатиот период реализираше проект за заштита на неколку улици во Берово.Преку овој проект опфатена е улицата “Балканска“ […]