Ознака: Фернандо Торес

Меѓународен фудбал

Торес: Рафа е заслужен за моите голови!

Шпанскиот напаѓач од редовите на англискиот премиерлигаш Челзи, Фернандо Торес, потенцира дека доаѓањето на Рафа Бенитез за тренер на овој тим, вроди со плод кога е во прашање постигнување на […]

Меѓународен фудбал

Манчини можел да го ангажира Торес пред Челзи

Тренерот на екипата на Манчестер Сити, Роберто Манчини, потенцира дека имал прилика да во својот клуб го доведе Фернандо Торес, пред трансферот да го реализира Челзи. Италијанецот на клупата на […]

Меѓународен фудбал

Фалкао во Челзи ќе има двојно поголема плата

Според информациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, неофицијално се вели дека Фалкао се договорил со Челзи, а ќе заработува двојно повеќе отколку во Атлетико Мадрид. Наводно Фалкао сигурно ќе премине […]