Ознака: фотографија

Локална самоуправа

Откријте го Дојран преку модни фотографии

Во сабота ( 2 јули)  со почеток во 11 часот, ќе биде отворена изложбата  „Дојран ресорт“ составена од големи паноа со модни фотографии поставени  на шеталиштето долж Дојранското Езеро.На дневна […]

Сцена

ГИ ШОКИРАШЕ ОБОЖАВАТЕЛИТЕ! Пејачот објави фотографија на која…

Тој обожува да ги изненадува своите обожаватели.Пејачот Милан Станковиќ, ги изненади своите обожаватели, кога на Инстаграм објави фотографила на која не личи на себе. Имено, на сликата позира во едно […]

Технологија

Фејсбук ќе ви даде да одберете една од ОВИЕ три фотографии- многу е важно да НЕ ПОГРЕШИТЕ

Фејсбук од време на време воведува некоја промена. Некои од тие промени знаат да бидат здодевни, а некои навистина да ни бидат од корист.Затоа следете ги следните упатства! Да речеме […]

Занимливости

Прекрасна фотографија на земјата со космонаут

Космонаутот Брус Мекендис бил снимен на оддалеченост од 100тина метри од спејсшатлот Челенџер во далечната 1984 година. Фотографијата делува како фотошопирана, но не е. Туку е автентична. И е ретка. […]

Занимливости

Нова жртва на Facebook

Откако Facebook пред неколку дена тргна една ''недозволена'' фотографија од жена во када, дојде на ред и втората жртва…Се работи за фотографија од жена која е дигитално обработена и изгледа […]