Ознака: херој

Занимливости

Том Холанд го нарече херој момчето кое витешки ја спаси својата помала сестра

Том Холанд, актерот познат по улогата на Спајдермен, го нарече 6-годишното момче херој кое со својата храброст го ризикуваше својот живот за да ја спаси својата помала сестричка од напад […]

Магазин

Херој: Наставник не дозволил неподвижна ученичка да ја пропушти екскурзијата, ја носел на грб

Наставник од Кентаки успеа да им ја врати вербата во човештвото на корисниците на друштвените мрежи од целиот свет. Тој не сакал да дозволи ниту еден негов да ученик да ја […]

Занимливости

Татко секој ден прави нешто чудесно за неговиот син безбедно да стигна до училиште

Ако некогаш и е тешко да стигнете до работа или училите, ве фати гужва на семафори, сетете се на овој човек од Виетнам. На социјалните мрежи се појавија фотографии од […]

Вести

Кога ќе те претепа сопствениот народ, не можеш да бидеш херој, може само да си предавник или вистината за Македонија

Во одбрана на државата Македонија таква, каква што е сега. 60 дена мирно протестираа со транспаренти и песна, во поворки од илјади, десетилјади, вкупно двестаилјади ги имаше. Секој ден, од […]

Вести

Херојот од обиколницата со апел до јавноста

Херојот од обиколницата Веле Боганитновски преку фејсбук профилот ги повика сите граѓани во државата да ја покажат на дело својата хуманост и да помогнат на настраданите во катастрофалната поплава. Во […]