Ознака: хрватска

Балкан

Хрватска со отворањето на туристичката сезона стана случај кој опоменува

Хрватска стана предупредувачки случај за тоа како меѓународните патувања можат да ја забрзаат пандемијата на Ковид-19, пишува американскиот „Волстрит журнал“ во написот посветен на отворањето на Хрватска за странските туристи […]

Сцена

Купува куќа на море а не сака да плати паркинг- Лепа Брена брои пари за нова вила во Хрватска

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Живојиновиќ толку многу го сакаат хрватскиот брег што се на чекор од купување куќа во Опатија, дознава Курир! Фолк дивата, која веќе има имот […]

Сцена

Овие познати милијардери годинава летуваат во Хрватска

Рускиот милијардер Роман Абрамович се врати во Хрватска. Тој го резервирал самиот крај на јули за своето пристигнување на Јадранско Море, на својата јахта „Еклипс“, која има 15 соби. Секоја […]

Сцена

Мајката природа ја надарила македонската водителка- замина на одмор во Хрватска, па веднаш се соблече во бикини

Македонската водителка Елена Стефановска овие денови заслужено замина на годишен одмор и тоа далеку од очите на јавноста. И додека многу земји од соседството се затворени, таа реши да замине […]

Балкан

Во Хрватска повторно троцифрен број на новозаболени

Во последните 24 часа вои Хрватска се регистрирани 151 нов случај на коронавирус, а починало едно лице, соопшти Националниот штаб на цивилна заштита. Како што се наведува, бројот на моментално […]

Балкан

Нестабилно во регионот: 22 лица починати во БиХ, Бугарија бележи драстичен скок на новозаболени лица

Романија во еден ден повторно забележа повеќе од 1.000 нови случаи на коронавирус, додека во Босна и Херцеговина рекорден број на смртни случаи – 22 лица починаа во изминатите 24 […]

Балкан

ХДЗ победи во Хрватска на изборите. Рекорно ниска излезност

ХДЗ победи во Хрватска на изборите. Рекорно ниска излезност ХДЗ освои 68 пратенички места, а коалицијата „Рестарт“ предводена од СДП, освои 43.  Домовински покрет на Мирослав Шкоро е со 15, […]

Балкан

Хрватска ќе имплементира маски кои го убиваат коронавирусот

Хрватска добива маски кои го убиваат коронавирусот. Веста ја соопшти Ана Солдо, претседателка на Хрватската лекарска комора. Овие заштитни маски доаѓаат од Израел, и се направени од бакароксид со антивирусно […]

Балкан

ЗАБОРАВЕТЕ ПАТУВАЊА ВО ХРВАТСКА- државата воведе нови правила за Македонците, во Србија регистриран голем број новозаболени

Според последните податоци, во светот со коронавирус досега се заразени 9.422.847. Од нив починале 481.441, а оздравеле 5.092.693 луѓе. – Во Србија се регистрирани 143 нови случаи на заразени со […]

Балкан

Расте бројот на заболени од коронавирус во Хрватска

Бројот на заразени со коронавирусот во Хрватска расте во последните четири дена, а денеска има 17 новозаразени. Хрватскиот портал Индекс.хр потсетува дека во четвртокот имало 11, во петокот 12, а […]