Ознака: Шпанија

Љубов и секс

Орално задоволила 20 мажи: Овој град е европска Содома и Гомора, го посетуваат само најлудите!

Одмаралиштето  стана посебно  интересно  за јавноста откако  на интернет се појави видео од млада Британка како  сексуално  задоволува дури  20 мажи во  замена за бесплатен пијалак.Одмаралиштето  на Мајорка, Магалуф, познато […]

Вести

Суверенитетот на Гибралтар е доведен во прашање по успешноста на Брегзит

Гибралтар, британскиот полуостров со 30.000 граѓани на југот на Шпанија, вчера масовно гласаше за останување на Велика Британија во Европската Унија.За нив победата на Брегзит значи дека односот со Мадрид […]

Вести

Бројот на невработени во Шпанија надмина пет милиони

Бројот на регистрирани невработени во Шпанија порасна во февруари за 1,2 отсто во однос на претходниот месец, односно за 59.444 лица, соопшти во понеделникот шпанското министерство за труд. Со новоевидентираните […]

Вести

Шпанските бравари и пожарникари не сакаат да иселуваат должници од станови

Шпанските бравари и пожарникари одбија да им помагаат на судските извршители при исфрлањето луѓе од станови и куќи, кои се должници на банките. Претседателот на синдикатот на браварите, Давид Ормаче, […]

Вести

Рахои смета дека неговата влада во првата година избегнала „бродолом“

Шпанскиот премиер Мариано Рахои ѝ порача на нацијата во средата дека во првата година неговата влада избегнала „бродолом“ и го намалила шпанскиот дефицит, најави нови реформи, особено во вработувaњето на […]

Вести

Шпанија го отфрли „лицемерните” изјави на Тчероки

Шпанската влада во понеделникот како „лицемерни” ги оцени изјавите на поранешниот воен лидер на баскиската сепаратистичка организација ЕТА кој на почетокот од судењето во француската престолнина Париз изрази жалење за […]

Економија

Намален уделот на лоши кредити во Шпанија

Уделот на лошите кредити во шпанските банки во декември е намален на 10,4 отсто, откако во претходниот месец достигна рекордно ниво, објави во понеделникот централната банка на Шпанија. Износот на […]

Вести

Протестираа здравствените работници во Шпанија

Неколку илјади шпански лекари, медицински сестри и друг здравствен персонал, од кои многумина во бели мантили, протестираа во 16 градови во Шпанија. Тие веќе некое време се на протест поради […]