Ознака: штип

Издвојуваме Колумни

Никола Тодоров за Дојче Веле: Падна владата… за малку!

Се силат пред огледало за да ја сокријат немоќта, безидејноста и брзоплетоста, па збунети, извикувајќи да живее Заев, сфаќаат дека ни на тоа веќе никој од присутните не им реагира. […]

Вести

Конечни резултати на ДИК: Сашко Николов освоил 11.477 гласови на предвремените избори за градоначалник на Штип

Конечни резултати на ДИК: Сашко Николов освоил 11.477 гласови на предвремените избори за градоначалник на Штип Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница ги соопшти конечните резултати од гласањето за […]

Вести

Во Штип гласаат болните, немоќните, осудениците и станарите на геријатриските домови

Во Штип денеска на изборите за градоначалник на Општина Штип правото на глас го остваруваат болните и немоќни лица, осудениците во петте казнено-поправни институции и станари на геријатриските домови во […]

Вести

Децата заслужуваат повеќе

Неформалната активистичка група “Штип Aрт Aктивизам” спроведе уште една акција,  овој пат како подарок на сите деца посебно на децата кои се соочуваат со потешкотии во равој. Акцијата е на тема  “Децата заслужуваат повеќе“. Инсталацијата “Децата заслужуваат повеќе“ ќе […]

Вести

Мицкоски со големи проблеми во Штип – Илчо Захариев одбил да биде кандидиран!

Мицкоски со големи проблеми во Штип – Илчо Захариев одбил да биде кандидиран! Медиа.мк извести дека: Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена […]

Црна хроника

Маж пронајден починат на бензинска пумпа на патот Штип-Радовиш

Маж пронајден починат на бензинска пумпа на патот Штип-Радовиш На 08.10.2020 околу 16.45 часот во СВР Штип било пријавено дека на бензинска пумпа на магистралниот пат Штип-Радовиш, во патничко возило […]

Вести

Воспитувачка и негувателка од две градинки во Штип позитивни на КОВИД-19, 24 деца во изолација

Во штипските градинки „Астибо“ и „Вера Циривири-Трена“ регистрирани се првите позитивни случаи на коронавирусот меѓу вработени. Станува збор по еден случај во двете градинки. Директорката на градинката „Астибо“-Штип, Билјана Трајчевска  […]