Ознака: штип

Вести

Проектот „Купи куќа за млади“ презентиран во Штип

Можностите што на младите им ги нуди проектот „Купи куќа за млади“ за да дојдат до сопствен дом синоќа беа презентирани пред граѓаните на Штип.Градоначалникот на Штип, Илчо Захариев истакна […]

Издвојуваме

Синот на Бранко на распит во МВР за тепачката во Штип?

МВР ги идентификувало лицата кои во саботата ја предизвикаа тепачката во дискотеката „Мистик“ во Штип, веднаш по митингот на опозициската СДСМ, пишува Курир. Околу 3 часот, 22 годишно момче од […]