Ознака: ЈОХАНЕС ХАН

Балкан

Пратеник изваден од домашен притвор за да гласа во албанскиот парламент

На седницата на албанскиот парламент на која со историски консензус беа одобрени уставните промени што го отвораат патот за имплементирање на реформите во правосудството, гласаше дури и пратеникот исклучен од […]

Вести

Јоханес Хан е задоволен од постигнатиот договор помеѓу политичките партии

Комесарот за преговори за проширување на Европската унија, Јоханес Хан, предмалку на својот официјален профил на социјалната мрежа „Твитер“ задоволно го поздрави договорот меѓу четирите главни политички партии во Република […]

Вести

Груевски по средбата со Хан: На сите им одговара елиминирање на надворешните и внатрешните ризици

Претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска ја продолжи дводневната работна посета на Брисел, каде утринава оствари голем број средби со високи претставници на Европската унија од кои најважна е […]